Wiele osób słucha muzyki z YouTube, jednak podczas pracy kłopotliwym może być szukanie odpowiedniej karty i szukanie następnej piosenki. ChromeTunes jest rozszerzeniem dla Google Chrome, dzięki któremu możemy słuchać utworów muzycznych czy playlist z YouTube dzięki małemu okienku. Rozszerzenie nie tylko pozwala na słuchanie naszych ulubionych playlist, ale również możemy je tworzyć. Po zainstalowaniu rozszerzenia, listy możemy dodawać poprzez przejście do ustawień wtyczki i wpisanie ID odpowiedniej playlisty. Możemy również skorzystać z wyszukiwarki w celu znalezienia nowych utworów i playlist. ChromeTunes od razu pobierze listę odtwarzania lub utwór z YouTube wraz z miniaturą.

Po instalacji możemy zobaczyć listę utworów z domyślnej listy, która jest nazwana Sample for ChromeTunes, która zawiera 19 utworów. Aby odsłuchać naszych utworów musimy wpisać pożądaną przez nas frazę i kliknąć przycisk wyszukiwania.

Następnie odtwarzacz natychniast załaduje i wyświetli playlistę odpowiednią do naszego wyszukiwania. Kiedy wpiszemy nazwę artysty, ChromeTunes pobierze utwory z różnych albumów artysty, jeżeli wpiszemy tytuł utworu, otrzymamy listę utworów o tej samej nazwie wielu artystów. Na samej górze odtwarzacza możemy znaleźć przyciski do kontrolowania muzyki, które możemy znaleźć w innych standardowych odtwarzaczach.

Dodatkowo możemy łatwo dodawać różne listy odtwarzania do odtwarzacza klikając ikonę ustawień w prawym górnym rogu wtyczki. Możemy znaleźć tam cztery różne zakładki – ustawienia, listy odtwarzania, udostępnianie i „o autorze”. Aby dodać listę odtwarzania musimy przejść do odpowiedniej zakładki, wpisać ID playlisty i wcisnąć przycisk Add.

Po dostosowaniu wtyczki do naszych preferencji już nigdy nie będziemy musieli wchodzić na YouTube w celu odsłuchiwania naszych ulubionych utworów czy list odtwarzania. Dzięki temu narzędziu nie będziemy musieli już rozpraszać się podczas pracy szukając odpowiedniej zakładki.

Pobierz ChromeTunes dla Google Chrome.

Unknown source

 

Co o tym s&#261dzisz?