55 tysięcy kont na Twitterze padło ofiarą hackerów

Posted by on 9 maja, 2012 | 0 comments

55 tysięcy kont na Twitterze padło ofiarą hackerów

Hakerzy twierdzą, że za atak na 55 tysięcy kont na Twitterze odpowiedzialana jest grupa Anonymous, którzy w zeszłym tygodniu mogli dopuścić się dużego ataku na Twittera.

Jednakże Twitter zdemenotwał we wtorek informacje o tym, że wyciekły dane, loginy czy hasła użytkowników.Anonimowy użytkownik Pastebin opublikował pięć bardzo długich stron o rzekomych nazwach i hasłach użytkowników Twitter’a.

Strony na których znajdują się loginy i hasła pobrane podczas ataku grupy hackerskiej: pierwsza, druga, trzecia, czwarta i piąta. Serwis Airdemon.net donosi, że we wtorek miejsce miało kilka naruszeń, począwszy do spekulacji cen paliwa aż po zmasowany atak na serwery Twittera.

Airdemon informuje, że wśród zagrożonych atakiem padły też ofiarą konta celebrytów.

Jednakże przedstawiciel Twitter’a zdemaskował potężny atak na serwery wielkim sukcesem, ale powiedział, że firma nadal bada sytuację.

Rzecznik Mashable napisał w mailu:

Lista kont od Pastebin zawiera ponad 20 000 duplikatów i wiele kont spamowych, które zostały już zawieszone.

Twitter podtrzymując zdanie Mashable powiedział:

Wiele nazw użytkowników i haseł w rzeczywistości nie wydają się powiązane ze sobą, czyniąc je bezużyteczne.

Twitter wysłał maile z linkami resetującymi hasła do kont, które mogły zostać dotknięte atakiem hackerów, zachęca się innych zainteresowanych bezpieczeństwem swojego konta użytkowników do odwiedzenia Centrum Pomocy pod tym linkiem, aby zmienić swoje hasło.

Czy można wierzyć w to, że z Twitter’a wyciekły hasła i loginy do ponad 55 tysięcy kont, albo martwić się o bezpieczeństwo swojego konta, które mogło zostać zaatakowane przez hackerów. Napisz komentarz co myślisz o całej tej sytuacji.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>