Maxthon SkyFile oferuje aż 6 GB darmowej przestrzeni

Posted by on 10 maja, 2012 | 0 comments

Maxthon SkyFile oferuje aż 6 GB darmowej przestrzeni

Czy spotkałeś się już kiedyś z Maxthon’em? Jeśli nie, to Maxthon jest hybrydową przeglądarka internetową używająca do wyświetlania stron silnika WebKit, czyli tego samego co Safari od Apple oraz dla stron niezgodnych ze standardami silnika Trident.

Teraz, gdy już wiesz czym jest Maxthon, możesz być zaskoczony faktem, że oferuje również rozwiązania synchronizacji w chmurze o nazwie SkyFile który oferuje 6 GB przestrzeni dyskowej za darmo. W końcu SkyFile nie jest zbyt popularny, ale na pewno jest wart wypróbowania ze względu na fakt, że np. Dropbox w wariancie darmowym oferuje tylko 2 GB darmowej przestrzeni.

Jako pierwszą czynność należy dokonać rejestracji konta na Maxthon podając swój aktualny adres e-mail.

Po wykonaniu rejestracji, możesz już pobrać aplikację dla Windows‘a, która znajduje się pod tym linkiem lub jeśli używasz telefonu z systemem Android możesz pobrać stąd. Następnie należy zainstalować oprogramowanie jeszcze przed udaniem się na stronę SkyFile.

Obsługa programu jest dość łatwa i prosta, działaniem przypomina rozwiązania konkurencyjnych firmy jak Dropbox i SkyDrive. Upuść pliki do zaznaczonego folderu na SkyFile, poczekaj chwilę aż pliki się automatycznie zsynchronizują z chmurą SkyFile. Można bezpośrednio z pulpitu wybrać foldery do automatycznej synchronizacji. Domyślny folder i podstawowe ustawienia można ustawić za pomocą Preferencji(Preferences), które można wywołać klikając prawym przyciskiem myszy w ikonę SkyFile w zasobniku systemowym.

Można ograniczyć czas udostępniania plików innym, jak również można ustawić, aby plik został dostępny przez dzień, pięć lub przez miesiąc a po upłynięciu ustalonej ilości dni udostępnianie wyznaczonym osobom zostanie automatycznie wyłączone. Opcje oferowane przez SkyFile powinny być całkiem przydatne ze względu na to, że żadne inne serwisy oferujące trzymanie plików w chmurze nie mają tak przydatnych funkcji jak SkyFile.

Aplikacja SkyFile jest obecnie dostępna tylko dla użytkowników Windows’a, Android’a i urządzeń iOS. Dużym atutem SkyFile jest fakt, że przy wielu usługach działających w chmurze, tylko SkyFile od Maxthon’a jest zgodny z szeroką gamą urządzeń.

Do tego artykułu dotarto za pomocą fraz:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>